T-shirty z recyklingowanego plastiku w akcji sprzątania środowiska

2 Mężczyzni - MASCOT T-shirty
21 Sierpnia 2020
Recykling był w centrum uwagi – i to na kilka sposobów – gdy kibice z Aarhus zbierali śmieci w lasku wokół miejscowego stadionu. Wszyscy mieli na sobie ekologiczne t-shirty firmy MASCOT, wykonane z pochodzącego z Azji tworzywa sztucznego z recyklingu.

Ekologiczne t-shirty MASCOT wykonane są w 40% z recyklingowanego poliestru i w 60% z ekologicznej bawełny. Poliester z recyklingu jest produkowany ze zużytych plastikowych opakowań pochodzących z Azji.

W sobotę 15 sierpnia stu mieszkańców duńskiego miasta Aarhus zbierało śmieci i plastik w zespole parkowym Kongelunden niedaleko Ceres Arena, stadionu klubu AGF. Wszyscy mieli na sobie T-shirty MASCOT.

Akcja „Posprzątajmy Aarhus” była wspierana przez firmę MASCOT. Wśród zebranych przez licznych wolontariuszy śmieci znalazły się butelki i torby z plastiku, ale także koło rowerowe, łyżwa i inne nietypowe przedmioty.

Zrównoważony

Na rzecz środowiska i społeczeństwa

W firmie MASCOT uważamy, że naszym obowiązkiem jest recykling materiałów tam, gdzie ma to sens. Nasze motto TESTED TO WORK oznacza, że dążymy do opracowywania i projektowania odzieży uwzględniającej aspekty społeczne, środowiskowe i ekonomiczne, zapewniając jednocześnie wysoką jakość i długi okres użytkowania produktów.

W Azji zużyte plastikowe opakowania, takie jak butelki i siatki, są zbierane i myte, a następnie granulowane i przerabiane na nici poliestrowe. Dzięki recyklingowi plastikowe śmieci stają się zasobem, a ich zbieranie daje ludziom podstawę dochodu. W ten sposób zużyty plastik tworzy wartość zarówno dla środowiska, jak i dla społeczeństwa.

T-shirty-Zrównoważony-Mężczyzna-Dziecko

Bogate właściwości plastiku

Plastik to niezwykle wytrzymały materiał, dający wiele możliwości kształtowania, użytkowania i recyklingu. Sensowne jest zatem traktowanie zużytego plastiku jako zasobu, a nie jako pozostałości lub odpadu.

Ekologiczne koszulki z recyklingowanego poliestru zyskują nowe właściwości. Poliester jest bardzo mocnym włóknem, dzięki czemu stworzony z niego materiał lepiej zachowuje swój kształt i nie ma dużej skłonności do kurczenia się po praniu. Mieszanka ekologicznej bawełny i poliestru z recyklingu sprawia, że ubrania schną szybciej, a jednocześnie są przyjemne dla skóry. Wreszcie poliester ma lepszą wytrzymałość, dzięki czemu ogólny okres użytkowania wykonanych z niego ubrań jest dłuższy.

Kolekcja ekologicznych produktów MASCOT obejmuje również koszulki polo i bluzy, które – podobnie jak inne produkty – są dostępne w wariancie wykonanym w 100% z ekologicznej bawełny.

Tutaj możesz przeczytać więcej o naszych ekologicznych produktach

Ekologiczne produkty