MASCOT wprowadza ekologiczne t-shirty, bluzy i koszulki polo

2019 - Modele, Mężczyzna, Kobieta, Sustainable products, T-Shirt, Koszulka Polo
5 Listopada 2019
Firma MASCOT przedstawia nową linię przyjaznych dla środowiska produktów w dwóch wariantach. Do wyboru są ubrania ze 100% ekologicznej bawełny, a także mieszanki składającej się w 60% z ekologicznej bawełny i w 40% z recyklingowanego poliestru. Wszystkie t-shirty, bluzy i koszulki polo są więc wykonane z materiałów, które pozwalają klientom wybrać zrównoważone rozwiązanie.

Nowe górne części odzieży od MASCOT to ekologiczna alternatywa dla konwencjonalnych produktów bawełnianych lub poliestrowych. MASCOT wprowadza na rynek łącznie dziesięć takich produktów. Są to t-shirty, koszulki polo oraz bluzy, w wersjach męskiej i damskiej, w dwóch wariantach materiałowych. Ubiory są dostępne nawet w sześciu różnych kolorach, a rozpoznać je można po wyraźnym logo „Sustainable”.

Wybieraj ubrania lepsze dla ludzi i środowiska

Ekologiczna bawełna jest uprawiana bez użycia pestycydów oraz innych toksycznych środków. To lepsze rozwiązanie zarówno dla gruntów rolnych, jak i uprawiających je farmerów. Recyklingowany poliester jest wytwarzany z plastikowych butelek i innych używanych produktów z tworzyw sztucznych. Są one zbierane, myte i przetwarzane na granulat, z którego następnie powstaje przędza. W ten sposób plastikowe odpady stają się surowcem wykorzystywanym w produkcji najnowszej kolekcji MASCOT. Nowe ekologiczne ubrania są ponadto pakowane do toreb w 100% wykonanych z recyklingowanego tworzywa sztucznego.

2019 - Modele, Mężczyzna, Kobieta, Sustainable products, T-shirty

MASCOT bierze odpowiedzialność za dobro ludzi i środowiska

Wprowadzenie ekologicznych produktów to naturalny etap nieustannych starań firmy MASCOT na rzecz zrównoważonego rozwoju – zarówno w produkcji odzieży roboczej, jak i w całym łańcuchu dostaw. MASCOT działa z uwzględnieniem wszystkich zasad określonych w 17 opracowanych przez ONZ Globalnych Celach Zrównoważonego Rozwoju, szczególny nacisk kładąc naturalnie na Cel 12 dotyczący odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji.

Cele ONZ stanowią wspólny punkt odniesienia dla przedsiębiorstw i organizacji. Społeczność całego świata jest odpowiedzialna za przekucie globalnych potrzeb w rozwiązania biznesowe i przyczynienie się w ten sposób do zapewnienia zrównoważonej przyszłości dla nadchodzących pokoleń.


2019 - Cele zrównoważonego rozwoju

Ekologiczne produkty można zamawiać u dystrybutorów MASCOT od grudnia.