MASCOT® SAFE SUPREME – niezliczone możliwości tworzenia zestawów

o najwyższej kategorii bezpieczeństwa
MASCOT® SAFE SUPREME - Dla mediów 2017
1 Listopada 2017
Firma MASCOT oferuje jeden z najszerszych w branży asortymentów certyfikowanej odzieży ochronnej. Podobnie jak w przypadku ubrań roboczych, odzież ochronna również podzielona jest na szereg kolekcji. Kolekcja MASCOT® SAFE SUPREME została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują dwubarwnych ubrań ochronnych z najbardziej nowatorskich materiałów i o nowoczesnej funkcjonalności.

Możliwości wyboru typów produktów i ich barw są bardzo bogate, w kolekcji znaleźć można bowiem aż 24 produkty w sześciu różnych połączeniach kolorystycznych. Wszystkie są opatrzone certyfikatem bezpieczeństwa EN ISO 20471.

Wyjątkowa wygoda

MASCOT® SAFE SUPREME to prawdziwie wszechstronna kolekcja. Skierowana jest do wykonawców branży budowlano-montażowej, którzy od swojej odzieży ochronnej wymagają szczególnie dużo. Ubrania wyposażone są w doskonale przetestowane detale i kieszenie, dzięki którym jest w nich miejsce na wszelkie potrzebne narzędzia. Ale na tym nie koniec – wyróżniają się też zastosowaniem specjalnego materiału opracowanego z myślą o codziennych wyzwaniach docelowej grupy użytkowników. Produkty wykonane są z kombinacji bawełny i poliestru. Miękka, zapewniająca komfort bawełna zastosowana jest od strony ciała, natomiast od zewnątrz odzież wykonana jest z wytrzymałego i gwarantującego trwałość barw poliestru. Wynikiem połączenia tych materiałów jest wygodny, miękki i wchłaniający wilgoć produkt o dużej odporności.

Wysoka trwałość i długotrwała widzialność

W miejscach szczególnie narażonych na zużycie, takich jak kieszenie, kolana, czy nadgarstki, ubrania są wzmocnione wydłużającym żywotność produktu materiałem CORDURA®. Spodniom i ogrodniczkom dodatkową trwałość zapewniają zastosowane w wielu miejscach potrójne szwy. Warto też wspomnieć, że wiele produktów jest wykończonych tworzywem Teflon®. Teflon® zapobiega osadzaniu się brudu na odzieży, zapewniając tym samym widzialność użytkownika przez dłuższy czas.

Odzież hi-vis - MASCOT® SAFE SUPREME - Dla mediów 2017

Kolekcja na zimę

W kolekcji MASCOT® SAFE SUPREME znaleźć można ubrania na cały rok. Wielkimi krokami zbliża się zima, czas więc pomyśleć o produktach izolujących od chłodu, takich jak kamizelki i kurtki termalne, pikowane bluzy z kapturem czy kurtki softshell. Kiedy pogoda stanie się już prawdziwym wyzwaniem, warto wybrać oddychającą, wiatro- i wodoszczelną odzież zimową, spełniającą wymogi norm EN 342 (ochrona przed zimnem) i EN 343 (ochrona przed opadami atmosferycznymi). Zakładając ubrania zgodne z tymi normami użytkownik ma pewność, że w pracy będzie mu ciepło i sucho.

Indywidualnie dopasowane produkty

Spodnie z kolekcji MASCOT® SAFE SUPREME mają pewną wyjątkową cechę wyróżniającą je spośród produktów z pozostałych kolekcji SAFE. Użytkownicy, którzy potrzebują nogawek o długości przypadającej między dwoma standardowymi rozmiarami MASCOT, nie muszą już skracać spodni. Mogą kupić krótsze spodnie i samodzielnie je przedłużyć! Robi się to w bardzo prosty sposób, usuwając nożem lub przecinakiem krawieckim czerwony szew wewnątrz nogawki. Kieszenie na kolanowe wkładki ochronne pozostają naturalnie we właściwym miejscu, odpowiednim do wzrostu użytkownika.

Trzecia kategoria ochrony? To proste!

W asortymencie znaleźć można produkty o różnych kategoriach bezpieczeństwa. Jeśli praca wymaga zastosowania certyfikowanej odzieży o kategorii 3, to skompletowanie odpowiednich zestawów jest możliwe na dwa sposoby. Po pierwsze można wybrać produkt, który samodzielnie spełnia wymogi tej kategorii. Można też wykorzystać wyjątkową cechę asortymentu MASCOT, czyli możliwość skomponowania zestawu spełniającego wymagania kategorii trzeciej z dwóch produktów o niższej kategorii. Wszystkie ubrania o kategorii 1 lub 2 dają potwierdzoną certyfikatem możliwość łączenia z innymi produktami tak, aby w rezultacie uzyskać wyższą kategorię ochrony.