Letnie spodnie robocze z lekkiej

- wytrzymałej tkaniny
Spodnie z kieszeniami na kolanach - Khaki - 2014
25 Kwietnia 2014

Szorty nie zawsze są odpowiednim rozwiązaniem na lato. Wtedy doskonałą alternatywą są nasze lekkie, wytrzymałe spodnie robocze.

Sam materiał jest lekki, ale jest bardzo trwały. Najczęściej używane kieszenie – tylne, na nogawkach i kieszenie na calówkę – są wzmocnione dodatkową warstwą tkaniny. Miejsca na nakolanniki wykonane są z materiału CORDURA®, pozostałe kieszenie również są wzmocnione tym materiałem. Według testów CORDURA® charakteryzuje się siedmiokrotnie większą wytrzymałością od bawełny. Trwałość szwów zapewnia potrójny ścieg w najbardziej narażonych miejscach.

Sama tkanina to w 50% poliester, a w 50% bawełna. Dzięki temu połączeniu spodnie są wygodne, oddychające i miękkie w kontakcie ze skórą. Dzięki gramaturze równej zaledwie 205 g/m² spodnie są zadziwiająco lekkie i doskonale nadają się do pracy w gorącym okresie, tam, gdzie noszenie długich spodni jest koniecznością.

Sam fason jest równie praktyczny, co materiał. Model MASCOT® Lemberg zapewnia dużą swobodę poruszania się, wysoką talię, ergonomiczny kształt nogawek i wszelkie wymagane do wydajnej pracy kieszenie i detale. Podobnie jak wszystkie pozostałe produkty marki MASCOT również model MASCOT® Lemberg opatrzony jest symbolem Oeko-Tex®. Oeko-Tex® Standard 100 to gwarancja, że produkt jest sprawdzony pod kątem szkodliwych lub przypuszczalnie szkodliwych substancji chemicznych i barwników. Oeko-Tex® to jeden z najważniejszych na świecie certyfikatów bezpieczeństwa tekstyliów dla zdrowia.

Model MASCOT® Lemberg dostępny jest w sklepach już teraz – zarówno w wersji khaki/czarnej, jak i (od maja) ciemnoantracytowoszarej/czarnej. MASCOT® Lemberg to zaledwie jeden z 23 dwubarwnych produktów z wprowadzonej w 2013 roku kolekcji MASCOT® UNIQUE.