Przywitaj polskie lato

w nowych krótkich spodniach
Dla mediów 2014 - Spodnie ¾ - Biały
8 Kwietnia 2014

Z myślą o wyższych temperaturach wiele osób zaczyna szukać alternatywy do ciężkich, zimowych spodni roboczych. Tegorocznej wiosny nasz asortyment zwiększył się o dwa nowe modele krótkich spodni w wielu jednobarwnych i dwubarwnych wariantach.

Przy wyborze letnich spodni ważne jest, aby były lekkie i przewiewne. Muszą przy tym charakteryzować się wysoką wytrzymałością i mieć pełną funkcjonalność spodni roboczych, jak kieszenie na nakolanniki.

Spodnie ¾ robocze - Szary - 2014

Siedmiokrotnie większa wytrzymałość od bawełny

Dwa nowe modele krótkich spodni, które dostępne są już u dystrybutorów w całym kraju, mają wszystkie te cechy. Nowe spodnie wykonane są z lekkiego materiału o gramaturze zaledwie 270 g/m². Są przewiewne i obszerne, a zarazem dobrze dopasowane w okolicach ergonomicznie zaprojektowanych kolan. Jednocześnie, dzięki wzmocnieniu wyeksponowanych miejsc materiałem CORDURA®, są one bardzo trwałe. W codziennej pracy ma to kluczowe znaczenie, gdyż CORDURA® ma siedmiokrotnie wyższą wytrzymałość od bawełny. Nowe spodnie dostępne są w wersjach z wiszącymi kieszeniami ze wzmocnieniem CORDURA® i bez nich. Oba modele są wyposażone w kieszenie CORDURA® na nakolanniki, obszerne ukośne kieszenie na udach i zwiększającą swobodę poruszania się nową kieszeń na calówkę.

Duża swoboda ruchu

Nowe modele spodni to MASCOT® Lindau (z wiszącymi kieszeniami) i MASCOT® Altona. Charakteryzują się specjalnym, dobrze dopasowanym fasonem, podążającym za ruchami ciała niezależnie od pozycji. Spodnie mają wszyty długi pasek materiału wewnątrz nogawek, co zwiększa swobodę ruchu i zapobiega drażnieniu przez szwy w kroku. Kieszenie są umiejscowione z milimetrową dokładnością w najwygodniejszym miejscu. Dzięki ergonomicznej obszywce łatwo wypełnić je narzędziami bez ograniczania swobody ruchu.

Dokładnie przetestowane przed wprowadzeniem do produkcji

Oba modele spodni są opatrzone certyfikatem Oeko-Tex Standard 100 i są zgodne z normą dot. prania przemysłowego EN 15797 i ochrony przed promieniowaniem UV Standard 801. Wchodzą w skład wprowadzonej w 2013 roku kolekcji MASCOT® UNIQUE, pieczołowicie zaprojektowanej na podstawie szeregu badań i testów przeprowadzonych w budownictwie i w przemyśle. Tej wiosny jako nowość w kolekcji do T-shirtów i koszulek polo dołączają dwie elastyczne bluzy z kapturem (jedna z suwakiem na całej długości), każda w siedmiu połączeniach kolorystycznych. Asortyment MASCOT® UNIQUE liczy już 23 produkty o wielu kolorach, długościach nogawek i rozmiarach.

MASCOT® UNIGUE Spodnie ¾ - 2014

Pracuj z czystym sumieniem

Odzieży MASCOT® UNIQUE można używać z czystym sumieniem. Produkowana jest głównie we własnych fabrykach firmy MASCOT, mających certyfikat SA 8000. SA 8000 to najbardziej uznana międzynarodowa norma w zakresie CSR – społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. Jeśli dostawca posiada ten certyfikat, klient może mieć pewność, że wyroby zostały wyprodukowane w dobrych i bezpiecznych warunkach.