Żywy kolor i bezpieczeństwo

we fluorescencyjnej czerwieni
MASCOT® SAFE YOUNG - Czerwony hi-vis
11 Września 2009

MASCOT® SAFE YOUNG to odzież robocza we fluorescencyjnym czerwonym kolorze, którego do tej pory nie było można znaleźć w typu ubraniach. Stanowi ona alternatywę dla wszystkich tych, którzy chcą nosić odzież we fluorescencyjnym kolorze, innym niż klasyczny żółty czy pomarańczowy. Kolor ten odświeża wygląd placów budowy oraz miejsc robót drogowych, gdzie pracownicy narażeni są na szczególne niebezpieczeństwa.

Coraz więcej pracodawców wymaga od pracowników noszenia odzieży fluorescencyjnej. Dotyczy to również osób wykonujących zawody, dla których dotychczas fluorescencyjna odzież nie była konieczna. Często szara i czarna odzież wymieniana jest na odzież o wyrazistych barwach i z elementami odblaskowymi, które zapewniają pracownikom widoczność, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo pracy.

W MASCOT® SAFE YOUNG czerwony, fluorescencyjny kolor połączono z ciemnym antracytem w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia. W ramach tej serii dostępny jest szeroki asortyment produktów, a poszczególne jej elementy można łatwo ze sobą łączyć i nakładać na siebie warstwowo w zależności od pogody. Firma MASCOT poszerzyła swój asortyment właśnie o fluorescencyjną odzież roboczą, przeznaczoną zwłaszcza do użytku w miesiącach zimowych.

Ciepło i wygoda na jesień i zimę

Kombinezon zimowy MASCOT® Safara z pikowaną podszewką w nogawkach i rękawach oraz futrzaną w części korpusowej zapewnia ciepło wszystkim wykonującym prace na zewnątrz nawet w najzimniejsze dni. Kombinezon ma właściwości oddychające, jest wodo- i wiatroszczelny dzięki klejonym szwom. Posiada też zdejmowany kaptur i wiele praktycznych kieszeni. Niektóre z nich wyposażone są w zamknięcie magnetyczne, umożliwiające szybki dostęp do ich zawartości. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo, dlatego kombinezon posiada certyfikat dla odzieży roboczej 3. klasy, który wymagany jest np. przy dłuższych pracach w obszarach, gdzie obywa się ruch drogowy.

Spodnie MASCOT® Palmela to kolejna oferta na zimowe dni, ale tym razem dla użytkowników preferujących dwuczęściową odzież roboczą. Spodnie mają pikowaną podszewkę w nogawkach, a z tyłu podwyższony stan, który pozwala uniknąć użytkownikom odsłaniania gołej skóry podczas schylania się. Spodnie mają certyfikat klasy 2, ale w połączeniu z fluorescencyjną częścią górną, np. bluzą, osiągają klasę 3.

Bluza MASCOT® Montijo to idealne rozwiązanie na jesienne dni, a gdy zima zagości u nas na stałe, można ją również nosić pod kombinezonem. Bluza wykonana jest w 100 % z poliestru oraz wyposażona w poprzeczne, poziome odblaski. Tak jak w spodniach zimowych dolna, tylna część została wydłużona, aby zapobiec odkrywaniu pleców.